Dzisiaj jest wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło listy kandydatów do Sejmu

2015-08-25 09:21:36 (ost. akt: 2015-08-25 09:21:36)

Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło listy swoich kandydatów do Sejmu. W okręgu olsztyńskim jedynką jest Urszula Pasławska, w okręgu elbląskim Piotr Żuchowski. Na tej drugiej liście jest też Stanisław Żelichowski. Jako ostatni.

Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło listy kandydatów do Sejmu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

PSL przedstawił swoich kandydatów do Sejmu w nadchodzących wyborach. Spotkanie rozpoczął Stanisław Żelichowski, jednak szybko oddał głos swoim młodszym partyjnym kolegom: posłance Urszuli Pasławskiej i wiceministrowi kultury Piotrowi Żuchowskiemu, czyli jedynkom w okręgach olsztyńskim i elbląskim, którzy przedstawili całe listy.

Za plecami Pasławskiej w okręgu nr 34 znalazł się wojewoda Marian Podziewski, a na trzecim miejscu poseł Tomasz Makowski. — To bardzo mocna lista — komentowała 20-osobowe zestawienie Urszula Pasławska. — To ludzie, którzy swoją pracą i działalnością służą społeczeństwu od wielu lat: lekarze, przedsiębiorcy, nauczyciele akademiccy, dyrektorzy szkół, rolnicy. Liczymy na ponad 20-procentowe poparcie.

W okręgu elbląskim tuż za Piotrem Żuchowskim znalazły się dwie radne wojewódzkie: Jolanta Szulc z Nowego Miasta Lubawskiego jako dwójka i Teresa Nowakowska z Działdowa. — Na miejscu 16 jest Stanisław Żelichowski, którego nikomu przedstawiać nie trzeba: poseł drugiej kadencji, minister ochrony środowiska — zakończył przedstawianie kandydatów ze swojej listy Piotr Żuchowski.

Dowiedzieliśmy się także, kogo poprą ludowcy w wyborach do Senatu. W okręgu elbląskim będzie to Jan Bobek, w okręgu mazurskim Stanisław Tołwiński, a poparcie w okręgu obejmującym powiaty iławski, ostródzki, nowomiejski i działdowski zostanie udzielone Wojciechowi Maksymowiczowi.

Nie do końca jasna jest sytuacja w okręgu olsztyńskim. — W piątek o poparcie poprosił nas pan rektor Ryszard Górecki — mówił Żelichowski. — Jak wiadomo, pan Górecki jest członkiem PO. Musimy porozmawiać i znaleźć jakieś satysfakcjonujące dla obu stron rozwiązanie.

łw

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. malkontent #1830343 | 90.230.*.* 6 paź 2015 22:26

  Pozbierajmy Sobie Ludzi - my będziemy żyli w grupie, ludzi będziem mieli w D...pie.!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tek #1802763 | 89.228.*.* 27 sie 2015 14:34

  Stanisław Żelichowski (ur. 9 kwietnia 1944 w Księżostanach) – polski polityk ruchu ludowego, inżynier leśnik, poseł na Sejm PRL i RP (IX, I, II, III, IV, V, VI i VII kadencj - 71 LAT i POwinno już wystarczyć,tfu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wyborca #1801974 | 89.228.*.* 26 sie 2015 17:57

   Pamiętaj ! nie marnuj głosu,na nich nie głosuj.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz