Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Dwa mandaty z listy Kukiza?

2015-09-29 11:14:33 (ost. akt: 2015-09-29 11:21:44)

Dwa mandaty poselskie to cel komitetu Kukiz'15 w okręgu olsztyńskim.

Dwa mandaty z listy Kukiza?

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

KWW Kukiz'15 zaprezentował swoich kandydatów do Sejmu w okręgu 35.
Listę w okręgu olszyńskim otwiera politolog Andrzej Maciejewski, który w niedawnych wyborach samorządowych walczył o fotel prezydenta Olsztyna.

Dziś sondaże pokazują, że na Warmii i Mazurach ruch Kukiza cieszy się około 8-procentowym poparciem. — Kiedy ruszymy z kampanią to wynik 10-procentowy jest realny — uważa Andrzej Maciejewski. — Wierzę w dwa mandaty, to jest nasz cel.

Jak powiedział lider listy, kampania kandydatów formacji Kukiza będzie polegała na bezpośrednich spotkaniach z wyborcami. — Nie mamy pieniędzy na billboardy, na wielkie reklamy — tłumaczył Andrzej Maciejewski.

Maciejewski podkreślił, że ruch Kukiza nie będzie brał dotacji z budżetu, które przysługują partiom, które przekroczą 3-proc. próg wyborczy.

Drugi na liście jest Tomasz Dudziak z Korsz. Politolog, dziennikarz. Dlaczego chce zająć się polityką? — Polityka mnie fascynuje, chcę zmienić świat, a nie będąc politykiem, nie mam do tego narzędzi — tłumaczył kandydat na posła.

Sprawami spółdzielców chce się zająć w Sejmie trzecia na liście Iwona Możejko, pielęgniarka z Klebarka Wielkiego, która dziś jest zaangażowana w obronę praw spółdzielców. Kandydatka zadeklarowała, że w przypadku wyboru do Sejmu będzie przekazywała co miesiąc co najmniej 5 tys. zł ze swojej pensji poselskiej na inicjatywę „Stop eksmisji”. Na liście Kukiz'15 są ludzie o różnych zawodach: politolodzy, pedagodzy, księgowi czy przedsiębiorcy. Tylko jedna osoba należy do partii.

Andrzej Mielnicki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB