Dzisiaj jest poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Sesja Sejmiku Województwa została wstrzymana

2015-10-28 14:11:30 (ost. akt: 2015-10-28 19:16:24)

Sesja Sejmiku Województwa została zatrzymana. Powodem wstrzymania obrad było wprowadzenie punktu związanego z uzupełnieniem składu Zarządu Województwa. Obrady mają być kontynuowane w poniedziałek. Wśród kandydatów do Zarządu Województwa wymienia się Stanisława Gorczycę, Mirona Sycza, Andrzeja Orzechowskiego i Grażynę Kluge.

Sesja Sejmiku Województwa została wstrzymana

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Obrady XI sesji Sejmiku Województwa zostały przerwane w punkcie związanym z wyborem uzupełniającym skład Zarządu Województwa. Powodem zamieszania jest wynik wyborów parlamentarnych.

Czworo z radnych sejmiku zdobyło mandaty poselskie. Dwoje z nich zasiadało również w Zarządzie Województwa. Chodzi o dotychczasowego wicemarszałka Jacka Protasa i Annę Wasilewską. Zgodnie z przepisami, w chwili kiedy zostali posłami nie mogą zasiadać w Zarządzie Województwa.

Sesja ma być kontynuowana w poniedziałek. Wtedy powinniśmy poznać nowy skład Zarządu Województwa.

Nowych członków zaproponuje Platforma Obywatelska zgodnie z umową koalicyjną z Polskim Stronnictwem Ludowym. Wśród rozważanych nazwisk wymienia się Stanisława Gorczycę, Mirona Sycza, Andrzeja Orzechowskiego i Grażynę Kluge.

Tagi: Sejmik Sesja